MIROSŁAWA KRÓL
Rada Miasta Gdyni

Radna Miasta Gdyni

Członkini Komisji Rewizyjnej i Kultury

Radna z dzielnic:

Babie Doły, Obłuże, Oksywie , Pogórze

Dyżury:

Rada Dzielnicy Obłuże  -  każda środa sesyjna od 17.00-18.00

Rada Dzielnicy Pogórze – każda środa sesyjna od 18.00-19.00

Rada Dzielnicy Oksywie - każda środa sesyjna od 10.00 - 11.00

Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy Gdyni,

Dobiega końca obecna kadencja Rady Miasta Gdyni. Przed nami wybory samorządowe, które odbędą się 21 października 2018r.

Mija 8 lat mojej pracy na rzecz Gdyni i jej mieszkańców. W ostatnich 8 latach zrealizowaliśmy wspólnie wiele tematów dotykających nas bezpośrednio, nie tylko poprzez 279 interpelacji kierowanych do Prezydenta Miasta Gdyni, ale także poprzez szereg rozmów, spotkań, telefonów, wymiany korespondencji mailowej, narad, wizyt studyjnych, komisji. Widziałam nieraz smutek i bezradność, ale także potencjał, radość, nadzieję i zaangażowanie. Wszystko to dotyczyło najbliższego otoczenia, w jakim żyjemy, mieszkamy, pracujemy, uczymy się. Nasza gdyńska społeczność zdeterminowana jest ogromem wyzwań i celów. Owszem nie wszystko się udało zrealizować zgodnie z zamierzonym oczekiwaniem. Jednak porażki przekuwałam w doświadczenie, by jeszcze bardziej dać z siebie wszystko w kierunku interesów mieszkańców naszego miasta.

Dziś ponownie ubiegam się o mandat radnej miasta Gdyni. Poddaje się Państwa weryfikacji startując z 2 miejsca listy Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

W dniu 20 września 2018r., złożyłam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP. Moja decyzja podyktowana jest faktem, że nie mogę przejść obojętnie wobec stawiania interesu politycznego nad interesem mieszkańca. I choć w pierwszej chwili mogą nasuwać się wnioski, że to moja desperacka manifestacja wobec umieszczenia na pozycji nr 2, bez względu na bilans mojej pracy i osiągniętych sukcesów dla mieszkańców Gdyni. W rzeczywistości jest to manifestacja mojej ogromnej determinacji by wybrzmiało głośno zwłaszcza wśród partykularnych interesów politycznych, że najważniejszy jest interes naszej lokalnej społeczności, bo przecież w samorządzie chodzi o to by ludzie nie byli obojętni wobec swoich spraw jak mawiała legendarna Prezydent Gdyni Franciszka Cegielska. Wyrachowane kalkulacje polityczne nie mogą mieć pierwszeństwa ponad nasze lokalne sprawy, nie mogę być zakładnikiem czyichś oczekiwań utrzymania swojej pozycji politycznej kosztem mieszkańców Gdyni.

Nie załamuje rąk, bez względu na wynik wyborów nie pozostanę bierna wobec mieszkańców Gdyni i ich bolączek. Priorytetem byli, są i będą gdynianie. Jeśli nie w ramach rady miasta Gdyni to swoje dotychczasowe doświadczenie samorządowe wykorzystam na innym polu, z dobitnym akcentem na Gdynię.

Historia naszego miasta nieodłącznie związana jest z morzem. Morze uczy pokory i szacunku. Schodzę ze statku, który dryfuje bez kapitana. Wyciągam wnioski z tej lekcji i dziś obieram kurs na Gdynię!

Dziękuję koleżankom i kolegą z PO za współpracę we wspólnych projektach na rzecz miasta. Tyle fantastycznych osób się przewinęło, tyle marzeń, tyle nadziei. Dziękuję również oponentom politycznym, że pomimo dzielących nas różnić w spojrzeniu na sprawy miasta, nieraz zakasywaliśmy rękawy do wspólnej pracy dla gdynian i gdynianek.

Kłaniam się nisko dziękując za słowa otuchy i wsparcia w ostatnich dniach. To budujące gdy wiem, że Państwa wiara we mnie ma być częścią naszego wspólnego dobra, naszej Gdyni.

                                                                                                                              Z wyrazami szacunku,

                                           Mirosława Izabela Król