MIROSŁAWA KRÓL
Rada Miasta Gdyni

Radna Miasta Gdyni

Członkini Komisji Rewizyjnej i Kultury

Radna z dzielnic:

Babie Doły, Obłuże, Oksywie , Pogórze

Dyżury:

Rada Dzielnicy Obłuże  -  każda środa sesyjna od 17.00-18.00

Rada Dzielnicy Pogórze – każda środa sesyjna od 18.00-19.00

Rada Dzielnicy Oksywie - każda środa sesyjna od 10.00 - 11.00

Najczęściej kojarzone z przemysłem, jednak gospodarstwa domowe są również źródłem ich wytwarzania. Odpady niebezpieczne stanowią szczególne zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Dlatego ich składowanie i unieszkodliwianie mogą odbywać się jedynie w przystosowanych do tego zakładach oraz pod restrykcyjną kontrolą.

Odpady można nieodpłatnie oddać do specjalnie oznakowanego i wyposażonego samochodu. // fot.kzg.pl

Co można oddać?

  • resztki farb, lakierów, klejów, środki do konserwacji i ochrony drewna,
  • rozpuszczalniki, środki czyszczące, substancje do wywabiania plam,
  • pełne aerozole, pozostałości po domowych środkach do dezynfekcji i dezynsekcji,
  • środki ochrony roślin i owadobójcze,
  • odpady zawierające rtęć, np. świetlówki (tradycyjne żarówki nie są odpadem niebezpiecznym), termometry, przełączniki,
  • zużyte baterie i akumulatory,
  • zużyte kartridże i tonery,
  • przepracowane oleje, smary, środki do konserwacji metali,
  • przeterminowane lub tylko częściowo wykorzystane leki (bez opakowań handlowych i ulotek),
  • odczynniki chemiczne np. fotograficzne wraz z opakowaniami
  • drobny sprzęt elektroniczny i elektryczny (nie większy niż telewizor).

 

Gdzie i kiedy?

Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki (11.05. i 23.11.2018 r.)

  • 8:30 Zespół Szkół Specjalnych nr 17, ul. Witomińska 25/27
  • 9:00 Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Tatrzańska 40
  • 9:40 Gdyńska Szkoła Społeczna, ul. Kapitańska 37
  • 10:10 Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Grabowo 12
  • 10:40 Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, ul. Sambora 48
  • 11:10 Szkoła Podstawowa nr 52, ul. Okrzei 6
  • 11:40 Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Ściegiennego 8
  • 12:10 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, ul. Morska 79 (postój z tyłu szkoły)
  • 12:40 – 13:10 Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, ul. Morska 77 (postój z tyłu szkoły)

Chwarzno-Wiczlino, Witomino Leśniczówka, Witomino Radiostacja (09.11.2018 r.)

  • 8:30 I Akademickie LO, ul. Narcyzowa 6
  • 9:10 Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Uczniowska 1
  • 9:50 Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Stawna 4/6 (parking przy basenie)
  • 10:30 Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni, ul. Strażacka 15
  • 11:10 Szkoła Podstawowa nr 48, ul. Jowisza 60
  • 11:50 – 12:20 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Wiczlińska 93


Śródmieście, kamienna Góra, Wzgórze św. Maksymiliana (16.11.2018 r.)

  • 8:30 Szkoła Podstawowa nr 51, ul. Słowackiego 53 (postój od ul. Piotra Skargi)
  • 9:00 Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Krasickiego 28
  • 9:30 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Legionów 27 (postój od ul. Tetmajera)
  • 10:00 VI LO, ul. Kopernika 34
  • 10:30 Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Grottgera 19
  • 11:00 – 11:30 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, ul. Hallera 9
  • 11:40 XVII LO, ul. 10 Lutego 26 (wjazd od ul. Starowiejskiej)
  • 12:10 Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Jana z Kolna 5
  • 12:40 – 13:10 X LO, ul. Władysława IV 58


Oksywie, Babie Doły (29.11.2018 r.)

  • 9:00 Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Zielona 53
  • 9:40 Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Godebskiego 8
  • 10:20 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, ul. Dickmana 14
  • 11:00 – 11:40 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Cechowa 22 (rejon Obłuże)


Pogórze, Obłuże (10.11.2018 r.)

  • 9:00 Szkoła Podstawowa nr 39, ul. Unruga 88
  • 9:40 Szkoła Podstawowa nr 44, ul. Sucharskiego 10
  • 10:20 Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Porębskiego 21
  • 11:00 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, ul. Płk. Dąbka 277
  • 11:40 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, ul. Płk. Dąbka 207
  • 12:20 – 13:00 Zespół Szkół Katolickich Pl. Św. Andrzeja 2


Orłowo, Mały Kack, Redłowo (17.05. i 13.12.2018 r.)

  • 8:30 Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Halicka 8
  • 9:10 Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Wrocławska 52
  • 9:50 Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, ul. Orłowska 57
  • 10:30 IX LO, ul. Orłowska 57
  • 11:10 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Orłowska 27/33
  • 11:50-12:30 Szkoła Podstawowa nr 34, ul. Cylkowskiego 5


Karwiny, Dąbrowa, Wielki Kack (18.05. i 14.12.2018 r.)

  • 08:30 Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Starodworcowa 36
  • 09:10 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, ul. Staffa 10
  • 09:50 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, ul. Chwaszczyńska 26
  • 10:30 Zespół Wczesnej Edukacji nr 1, ul. Wiczlińska 33
  • 11:10 – 11:50 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Nagietkowa 73


Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie-Demptowo (25.05. i 07.12.2018 r.)

  • 8:30 Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 2, ul. Energetyków 13A
  • 9:00 Zespół Szkół Ekologiczno–Transportowych, ul. Morska 186
  • 9:30 Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Morska 192 (wjazd od ul. Lubawskiej)
  • 10:00 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, ul. Wejherowska 55
  • 10:30 Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Gospodarska 1
  • 11:00 Szkołą Podstawowa nr 31, ul. Chylońska 227
  • 11:30 Szkoła Podstawowa nr 40, ul. Rozewska 33
  • 12:00 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3, ul. Raduńska 21
  • 12:30 – 13:00 Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Chabrowa 43

Objazdowa zbiórka odpadów niebezpiecznych, organizowana jest przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.
 
Na terenie Gdyni funkcjonuje również 5 stacjonarnych punktów zbiórki odpadów niebezpiecznych.

 

  • Witomino
    ul. Konwaliowa 1 przy siedzibie Komunalnego Związku Gmin i Zakładu OPEC.
    Czynne od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-19:00
  • Cisowa
    ul. Chylońska 301;
    czynne: poniedziałki i środy w godz. 14:00-17:00, soboty w godz. 11:00-15:00
  • Pogórze
    Ul. Żeliwna 3;
    czynne: wtorki i czwartki w godz. 14:00-17:00 soboty w godz. 11:00-15:00
  • Karwiny
    ul. Brzechwy 7;
    czynne: wtorki i czwartki w godz. 14:00-17:00, soboty w godz. 10:00-14:00

Orłowo
ul. Kasztanowa 4A na terenie obiektu PEWIK;
czynne: poniedziałki i wtorki w godz. 12:00-15:00, piątki w godz. 11:00-15:00